Witamy w Dom nad wodospadem
Tel.: 790 790 397
Skansen Zdbice znajdują się tam różne pojazdy militarne takie jak : czołg T-34 oraz kilka armat. Niegdyś w Zdbicach istniała izba pamięci, która w swoim asortymencie posiadała różnego rodzaju pamiątki czy też broni z okresu wojen. Na trasie Szwecja – Zdbice w lesie jest warty zobaczenia przesmyk śmierci, to właśnie tam odbywały się bitwy wojsk.
Nieopodal Zdbic jest miejscowość Nadarzyce, w której jest bardzo dużo domków, campingów, pól namiotowych oraz wszelkich agroturystyk do wynajęcia Dom nad wodospadem. Nadarzyce same w sobie posiadają wiele atrakcji, ale warto również odwiedzić takie miejsca jak Zdbice, w których właśnie dla upamiętnienia walk oraz wojny został zbudowany skansen, który na celu ma pamięć różnych bite oraz poległych w tych bitwach. Często spotykane są spływy kajakowe właśnie z Nadarzyc aż do Zdbic, tam turyści się zatrzymują zwiedzają okoliczne lasy oraz miejscowości, zabytki itp.
Za niewielką cenę można zakwaterować się w Nadarzycach, a w zamian za to poznać kilka ciekawych historycznych faktów. Dla turystów, którzy swoje wakacje chcą spędzić na leniuchowaniu też znajdą się atrakcję miedzy innymi : kąpiel w jeziorze oraz całodniowe wylegiwanie się na plaży, wieczorem różnego rodzaju ogniska ze śpiewem i tańcem oczywiście przy mocniejszych trunkach i przy wyśmienitych specjałach z grilla. Warto poznawać Polską historię i odwiedzać takie miejscowości jak Zdbice czy Nadarzyce, które zapisały się w naszej historii.