Witamy w Dom nad wodospadem
Tel.: 790 790 397
Spływy kajakowe Nadarzyce są niezwykle popularne oraz niezwykle atrakcyjne, coraz więcej ludzi podczas urlopu decyduje się spędzenie czasu właśnie na spływie, spływy mogą być jednodniowe bądź kilku, cena wynajęcia kajaka na cały dzień jest naprawdę niewielka. Jedna z agroturystyk w Nadarzycach, które leżą nad rzeką Piławą w województwie Wielkopolskim zapewnia wczasowiczom taka właśnie atrakcję jak spływ kajakowym. Na początek turyści spędzają dzień oraz noc w pięknym położonym nad rzeką domem i tam w dzień grają w siatkę, łowią ryby, idą na grzyby, wieczorem zaś biesiadują przy ognisku, śpiewają, tańczą, jedzą oraz piją. Na drugi dzień około godziny jedenastej, turyści wypływają w świat, a dokładniej specjalnie dla nich zorganizowany jest dla nich spływ kajakowy trasą Nadarzyce – Zdbice – Szwecja, płynąc można obserwować niezwykłe gatunki roślin, turyści często napotykają się również na dzikie zwierzęta.

Skansen Zdbice znajdują się tam różne pojazdy militarne takie jak : czołg T-34 oraz kilka armat. Niegdyś w Zdbicach istniała izba pamięci, która w swoim asortymencie posiadała różnego rodzaju pamiątki czy też broni z okresu wojen. Na trasie Szwecja – Zdbice w lesie jest warty zobaczenia przesmyk śmierci, to właśnie tam odbywały się bitwy wojsk.
Nieopodal Zdbic jest miejscowość Nadarzyce, w której jest bardzo dużo domków, campingów, pól namiotowych oraz wszelkich agroturystyk do wynajęcia Dom nad wodospadem. Nadarzyce same w sobie posiadają wiele atrakcji, ale warto również odwiedzić takie miejsca jak Zdbice, w których właśnie dla upamiętnienia walk oraz wojny został zbudowany skansen, który na celu ma pamięć różnych bite oraz poległych w tych bitwach.

Przedstawiony park linowy to jeden z większych tego tupu parków na terenie naszego kraju. Znajduje się w miejscowości Rudnica niedaleko Wałcza, ma długość 1052m. W jego skład wchodzi 5 tras posiadających zróżnicowany poziom trudności, z których każda ma około 56 przeszkód (np. mosty trzylinowe, skok indiański, Tarzan, zjazd na trapezie, złośliwe linki i wiele innych).
Park znajduje się w przepięknej okolicy w otoczeniu lasów, około 7km od Wałcza, mniej więcej 2 km od wsi Kłębowiec, niedaleko rzeki Dobrzycy. Profesjonalna obsługa gwarantuje bezpieczną zabawę. Jest to doskonałe miejsce na spędzanie wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół, ale też dobra alternatywa spotkań integracyjnch licznych grup zoorganizowanych. Jeśli odwiedzicie to miejsce raz na pewno od razu zaplanujecie kolejną wizytę. Dalej znajduje się adres strony internetowej: Park Linowy w Rudnicy

Borne Sulinowo samo w sobie to bardzo ciekawa miejscowośc, ale właśnie am znajduje się również Militarna izba muzealna, które funkcjonuje w dawnym garnizonie niemieckim. Choć słowo izba muzealna nie w pełni oddaje wszystkie funkcje świeżo otwartego gmachu przy alei Niepodległości. Oprócz sali wystawowej mieści się tu aula pobliskiej szkoły i pracownie dydaktyczne. Jest sala konferencyjna oraz pokoje dla 32 osób.
Budynek gdy Bornym stacjonowały oddziały niemickie, stanowił kantynę żołnierską. Po przejęciu bazy przez Rosjan, ci drudzy urządzili tu izbę tradycji 6. Witebsko-Nowogordzkiej Dywizji Zmechanizowanej stacjonującej w leśnym miasteczku.
Miasto przejęło budynek w 1992 roku. 10 lat później rozpoczął się remont, ale wkrótce trzeba go było

W miejscowości, która leży w województwie Wielkopolskim w Nadarzycach znajdowały się bunkry wyposażone w szybkostrzelne działa. Ściany jednego z tych bunkrów miały grubość : 210 cm, stropu 190 cm, a jego załogo liczyła około siedemdziesięciu żołnierzy. Nieopodal tego właśnie bunkra znajdowało się kilka mniejszych bunkrów. Niegdyś bunkry te były schronem oraz miejscem przygotowań do ataku żołnierzy – dzisiaj jest wielka atrakcja dla nadarzyckich turystów, którzy przyjeżdżają do tej wioski w celach wypoczynkowych bądź też w celach poszerzenia swojej wiedzy historycznej.
Niewielu z nas wie, że Nadarzyce zapisały się w naszej historii, aby dowiedzieć się więcej rzeczy, ciekawych historii, interesujących faktów, należy po prostu to miejsce odwiedzić – z noclegiem nie ma żadnego problemu, ponieważ społeczność nadarzycka inwestuje w szeroko rozwiniętą agroturystykę

Chcielibyście pewnie dowiedzieć się trochę o otoczeniu miejsca do którego się wybieracie, musicie zatem zwrócić uwagę na Zalewy Nadarzyckie. Nie będę mówił jak jest tu pięknie, że warto tu przyjeżdżać bo o tym przekonanie się sami po przyjeździe, przedstawię tylko trochę suchych faktów.

Zalewy Nadarzyckie - kilka faktów:

Zalewy Nadarzyckie to ograniczony jazami fragment rzeki Piławy. Akwen ten ma około 203 ha powierzchni oraz linię brzegową dającą łącznie długość 19,8 km. Co do głębokości to waha się w zakresie od 2 do nawet 8 metrów.

Trochę tajemniczy, położony zupełnie na uboczu wielkopolski rezerwat. Jest to może nie najciekasza z atrakcji regionu ale napewno jedna z ciekawszych, którą warto odwiedzić, jest to zdecydownie idealne miejsce na ciekawe rodzinne spacery. Oczywiście wycieczki są jak najbardziej wskazane, ale tylko dla osób bardzo odważnych... Bowiem jak głosi legenda, wiele lat temu kilku młodych chłopców z pobliskiej wsi Szwecja odnalazła tu ślady diabelskich racic (Stąd właśnie wzięla się nazwa rezerwatu).

Jest to co prawda tylko legenda, ale wiadomo że w każdej z legend jest ziarnko prawdy. Jednak skumy się na tym co najważniejsze. Diabli skok jest jednym z najstarszych rezerwatów przyrody na terenie wielkopolski.

Zloty militarne Borne Sulinowo odbywają się co roku zazwyczaj w sierpniu i trwają około czterech dni. Cieszą się one bardzo dużą popularnością. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji, do których należą prezentacja sprzętu militarnego , przejażdżki pojazdami na tankodromie , możliwość zakupienia różnorodnych pamiątek i gadżetów.Do tego bogata oferta gastronomiczna ,koncerty znanych wokalistów, plenerowa dyskoteka oraz wesołe miasteczko dla dzieci sprawia ,że odwiedzający Zlot nie mogą narzekać na nudę.

Impreza ta jest jedyna w swoim rodzaju i zapada w pamięć na bardzo długi czas. Rożnorodność atrakcji w pięknym otoczeniu, wypełnione kurzem i pyłem letnie dni, niesamowita atmosfera sprawiają , że dla większości uczestników zlot ten trwa o wiele za krótko. Uczestnicy zakwaterowują się w obozowisku Zlotu , natomiast obserwatorzy korzystają z bogateej oferty noclegowej; agroturystyki,campingi, pola namiotowe w Bornem Sulinowie i okolicy w tym w Nadarzycach.