Witamy w Dom nad wodospadem
Tel.: 790 790 397
Zalewy Nadarzyckie jest to akwen, który powstał po przegrodzeniu rzeki Piławy. Zalewy te położone są w pełnej uroku miejscowości o nazwie Nadarzyce. W skład zalewów wchodzi jezioro Barlińskie i jest to jedno z najgłębszych miejsc zalewów. Zalewy te udostępnione są dla turystów oraz wędkarzy poprzez wyznaczone leśne drogi. W Nadarzycach znajduje się mnóstwo agroturystyk oraz pól namiotowych, z których turyści bardzo chętnie korzystają. Miejscowość taka jak Nadarzyce zapewnia swoim turystom wiele atrakcji takich jak np. kąpiel w jeziorze, spływy kajakowe, spacer po lesie, który jest bogaty we wszelką roślinność, a to tylko dodaje mu uroku, grzybobranie itp. Wieś Nadarzyce położona jest nad rzeką Piławą w województwie Wielkopolskim. Wieś Nadarzyce szczególnie zapisała się w historii Polski mianowicie podczas drugiej wojny światowej

Zalety wypoczynku w Nadarzycach są mianowicie takie : kąpiel w pięknych zalewach Nadarzyckich, wypoczynek na plaży, różnego rodzaju spływy kajakowe, różnymi trasami, rzeką bądź jeziorami, spacerowanie po lesie oraz grzybobranie oraz wiele, wiele innych atrakcji. Nadarzyce mieszczą się w województwie Wielkopolskim oraz leżą nad rzeką Piławą. Nadarzyce kryją w sobie wiele tajemnic oraz różnych ciekawostek, jedną z nich jest to, że w okresie okupacji mieścił się tam obóz jeniecki dla żołnierzy radzieckich były to lata 1941 – 1943. Obok tego obozu funkcjonował również obóz przejściowy dla obywateli radzieckich oraz dla obywateli polskich, którzy byli wywożeni na przymusowe roboty.
Nadarzyce również mogą kojarzyć się z drugą wojną światową, właśnie tam odbywały się krwawe walki o przełamanie Wału Pomorskiego.

Umocnienia Wału Pomorskiego – bój o zdobycie miejscowości Nadarzyce prowadziła szósta Dywizja Piechoty. Po zdobyciu Sypniewa oraz Kłomina (wioski leżącej nieopodal Nadarzyc) wojska w końcu dotarły do Nadarzyc. Polskie wojska ciągle ponawiały ataki, ale niemieckie siły zbrojne bardzo efektywnie je odpierały. To właśnie w Nadarzycach odbywały się walki o przełamanie Wału Pomorskiego.
Umocnienia te powstały w 1934 roku, a jego budowę rozpoczęli Niemcy, w celu ochraniania kierunku berlińskiego i osłony wojsk do uderzenia na Polskę. Wał Pomorski miał być ochroną niemieckich wojsk, które osłaniały Pomorze Zachodnie w razie ataku ze strony wojsk polskich. Nadarzyce to urokliwa miejscowość, która ma swoje miejsce w historii Polski z czasów wojny.Malownicze położenie, atrakcje turystyczne, ciekawa historia sprzyjają rozwojowi turystyki i powstawaniu wielu

Lorem ipsum dolor sit, amet consectetur adipisicing elit. Officiis consequuntur ipsam, delectus laudantium expedita tenetur officia incidunt iusto cupiditate quaerat nemo aut dolore repudiandae rerum veritatis tempore autem vel quae.Lorem ipsum dolor sit, amet consectetur adipisicing elit. Officiis consequuntur ipsam, delectus laudantium expedita tenetur officia incidunt iusto cupiditate quaerat nemo aut dolore repudiandae rerum veritatis tempore autem vel quae.Lorem ipsum dolor sit, amet consectetur adipisicing elit.