Witamy w Dom nad wodospadem
Tel.: 790 790 397
Zalewy Nadarzyckie
Zalewy Nadarzyckie jest to akwen, który powstał po przegrodzeniu rzeki Piławy. Zalewy te położone są w pełnej uroku miejscowości o nazwie Nadarzyce. W skład zalewów wchodzi jezioro Barlińskie i jest to jedno z najgłębszych miejsc zalewów. Zalewy te udostępnione są dla turystów oraz wędkarzy poprzez wyznaczone leśne drogi. W Nadarzycach znajduje się mnóstwo agroturystyk oraz pól namiotowych, z których turyści bardzo chętnie korzystają. Miejscowość taka jak Nadarzyce zapewnia swoim turystom wiele atrakcji takich jak np. kąpiel w jeziorze, spływy kajakowe, spacer po lesie, który jest bogaty we wszelką roślinność, a to tylko dodaje mu uroku, grzybobranie itp. Wieś Nadarzyce położona jest nad rzeką Piławą w województwie Wielkopolskim. Wieś Nadarzyce szczególnie zapisała się w historii Polski mianowicie podczas drugiej wojny światowej

Zalety wypoczynku w Nadarzycach
Zalety wypoczynku w Nadarzycach są mianowicie takie : kąpiel w pięknych zalewach Nadarzyckich, wypoczynek na plaży, różnego rodzaju spływy kajakowe, różnymi trasami, rzeką bądź jeziorami, spacerowanie po lesie oraz grzybobranie oraz wiele, wiele innych atrakcji. Nadarzyce mieszczą się w województwie Wielkopolskim oraz leżą nad rzeką Piławą. Nadarzyce kryją w sobie wiele tajemnic oraz różnych ciekawostek, jedną z nich jest to, że w okresie okupacji mieścił się tam obóz jeniecki dla żołnierzy radzieckich były to lata 1941 – 1943. Obok tego obozu funkcjonował również obóz przejściowy dla obywateli radzieckich oraz dla obywateli polskich, którzy byli wywożeni na przymusowe roboty.
Nadarzyce również mogą kojarzyć się z drugą wojną światową, właśnie tam odbywały się krwawe walki o przełamanie Wału Pomorskiego.

Umocnienia Wału Pomorskiego
Umocnienia Wału Pomorskiego – bój o zdobycie miejscowości Nadarzyce prowadziła szósta Dywizja Piechoty. Po zdobyciu Sypniewa oraz Kłomina (wioski leżącej nieopodal Nadarzyc) wojska w końcu dotarły do Nadarzyc. Polskie wojska ciągle ponawiały ataki, ale niemieckie siły zbrojne bardzo efektywnie je odpierały. To właśnie w Nadarzycach odbywały się walki o przełamanie Wału Pomorskiego.
Umocnienia te powstały w 1934 roku, a jego budowę rozpoczęli Niemcy, w celu ochraniania kierunku berlińskiego i osłony wojsk do uderzenia na Polskę. Wał Pomorski miał być ochroną niemieckich wojsk, które osłaniały Pomorze Zachodnie w razie ataku ze strony wojsk polskich. Nadarzyce to urokliwa miejscowość, która ma swoje miejsce w historii Polski z czasów wojny.Malownicze położenie, atrakcje turystyczne, ciekawa historia sprzyjają rozwojowi turystyki i powstawaniu wielu

Artykuł numer (4)

Agroturystyka NadarzyceAgroturystyka położona w miejscowości Nadarzyce, to urokliwe miejsce z dala od zgiełku miasta. Idealnemiejsce na odpoczynek, w którym można się wyciszyć i zrelaksować.